Jakie regały mogą być używane w magazynach?
Porządek w magazynach, sortowniach jest możliwy do zaprowadzenia wyłącznie dzięki odpowiednio dobranym regałom, których wytrzymałość, rozmiar dobrany jest do rodzaju przechowywanego towaru. Jakie rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnych magazynach?
Jakie powinny być idealne regały do magazynów?
Idealne regały magazynowe pozwalają na zabudowę przestrzenną wielopoziomową pomieszczenia służącego do przechowywania różnego rodzaju towarów, czy też gospodarki zapasami w firmach o profilu produkcyjnym. Do najczęściej stosowanych systemów składowania towarów zalicza się regały paletowe, półkowe, wspornikowe oraz typu Drive-in. Dzięki różnorodności rozwiązań możliwe jest dopasowanie półek do charakteru przedsiębiorstwa i potrzeb osób pracujących w hali.
Wybierając rodzaj regałów, należy zwrócić uwagę na wymiary konstrukcji, czyli sprawdzenie, czy wymiary standardowe rozstawu, szerokości i głębokości półek poradzą sobie z organizacją wszystkich produktów w ofercie przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia jest sprawdzenie maksymalnego obciążenia konstrukcji. Niedopilnowanie tego parametru, może skutkować jego wygięciem, odkształceniem, doprowadzić może do upadku ładunku i całego regału. Nasze regały wykonane są z wytrzymałych materiałów, a do tego łatwe w utrzymaniu w czystości. Mamy w ofercie regały: stalowe, aluminiowe, a także polipropylenowe.
Które regały sprawdzą się w magazynie?
Regały paletowe, czyli inaczej bezpółkowe, nazywane są też regałami wysokiego składowania. Zwykle wykorzystuje się je tak, gdzie obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu wózków widłowych. Modele wspornikowe cechuje prostota w montażu oraz uniwersalność zastosowania. Mogą być bowiem stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu. Stosowane są głównie do składowania pionowego desek, profili, prętów. Regały drive-in stworzone są na potrzeby firm działających zgodnie z zasadą LIFO — ostatnia paleta odkładana na danym poziomie jest z niego wyjmowana jako pierwsza.